Ekonomi

Böyle nikah görülmedi: Damata 5 milyon 300 bin lira, İranlı geline 15 kilo altın

Son zamanların en çok katılımlı düğünü Hakkari’de gerçekleşti. Jirki aşireti reisi Necman Adıyaman’ın oğlu Hazım Adıyaman ile İranlı çift Mahana Abdollahi için iki gün iki gece süren görkemli bir nikah töreni düzenlendi. Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı düğünde damada 5 milyon 300 bin TL, geline ise 15 kilo altın verildi.

Damadın babası Jirki aşireti reisi Necman Adıyaman ve sağdıç Abdülkadir Seyitoğlu, nikah törenlerine katılan herkese teşekkür ederek, “Yurt içi ve yurt dışından değerli misafirlerimiz bizi çok mutlu etti. Düğünümüze katılan herkese teşekkür ediyoruz.”

Kırıkdağ’da düzenlenen nikah törenine Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Yardımcısı İdris Akbıyık, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Coşkun Sel, İl Emniyet Müdürü Mete Salavat Pınar, Şırnak’taki Jirki aşireti reisi Beytüşşebap Tahir Adıyaman, Ertoşi aşireti reisi İskender Ertoşi aşiretleri katıldı. Hakkari-Van karayolu üzerinde bir köy. , bölgedeki diğer aşiret reisleri, kanaat önderleri ile Türkiye’den ve yurtdışından çok sayıda konuk katıldı.

haber-tillo.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu