Haber

Erzurum’da asfaltta Türkiye rekoru

ERZURUM (İGFA) – Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, “Erzurum’un yollarını Avrupa’dan getirdiğimiz teknolojiyle donatarak üst düzeyde konforlu hale getiriyoruz” dedi.

Başkan Sekmen, birkaç hafta önce tamamlanan yolları hatırlatarak, “Horasan, Tekman ve Pasinler’deki grup yollarımızı da geçtiğimiz ay içerisinde tamamladık. Fransa’dan getirdiğimiz bu son teknoloji ile yol yapım çalışmalarımıza mevsim şartları elverdiği sürece devam etmekteyiz. Diğer alanlarda olduğu gibi asfalt ve yol yapımında da Türkiye rekorumuz devam ediyor” dedi.

İlçelerde küme yolların tamamlandığını belirten Lider Sekmen, “Horasan ilçemizin Akkeran, Akpınar, Pirali Mahalleleri, Tekman Kırıkhan, Toptepe, Çukuryayla, Beşdere, Kayaboğaz, Hamzalar, Gökoğlan, Karlıca, Akdamar, Alabayır, Dalsöğüt, Turnagöl mahallelerimizi kapsayan 45 kilometre küme köy ve bağlantı yolları, Horasan ilçemizin ihtiyacını kapsayan 28 kilometre küme köy ve bağlantı yolları, Hacıahmet, Dönertaş, Çamlıkale mahallelerimiz ve küme köyümüzü ve Pasinler ilçemizin TAĞIL ve Bulkasim mahallelerini sıcak asfalt ve yüksek asfalt ile kaplayan bağlantı yolları. Rahata kavuşturduk. ‘Asfaltsız mahalle olmaz’ mottosuyla çalışmaya devam edeceğiz. Yollarımız ilçelerimize hayırlı uğurlu olsun.”

Başkan Sekmen de 32 kilometrelik Tekman Çağlar küme yolunun altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve 2023 yılında asfaltının atılacağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu