Haber

Uğurcan Çakır ve Abdülkadir Ömür’den Basel maçı sonrası açıklamalar

Uğurcan Çakır: Bu statta 150’ye yakın maç oynadım, hiç bu kadar etkilenmemiştim

Abdülkadir Ömür: Futbol kariyerimizin en zor ve duygusal maçını oynadık

Aleyna KESKİN – Selçuk BAŞAR/ TRABZON, – Trabzonspor kaptanı Uğurcan Çakır ve bordo-mavili futbolcu Abdülkadir Ömür, 1-0 kazandıkları Basel maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Trabzonspor, UEFA Avrupa Konferans Ligi Play-Off ilk maçında Basel’i evinde 1-0 mağlup etti. Trabzonspor kaptanı Uğurcan Çakır maçın ardından yaptığı açıklamada, “Maç için konuşulacak bir şey yok. En zor maçlardan biriydi. Bugün sahada gördüklerim de bir o kadar güzeldi. 150’ye yakın maç oynadım.” Bu statta hiç bu kadar etkilenmemiştim.Her takımdan ve renkten taraftar vardı.Doğrusu beni çok duygulandırdı.Türkiye’nin yeniden bir olduğunu tüm dünyaya gösterdik.Çok zor bir maç oldu. . Milletimizin başı sağolsun. Elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağız.” Abdulkadir Ömür yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Futbol kariyerimizin belki de en zor ve duygusal maçını oynadık. Hazırlanmak kolay olmadı. Olanları televizyondan izleyebildik, çok üzüldük. Maddi manevi destek dışında elimizden gelen sadece dua etmekti. . Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılara Allah’tan acil şifalar diliyorum. “Çok duygulandık, çok üzgünüz. Bu galibiyet onları bir nebze olsun sevindirdiyse bizim tek sevincimiz bu yönde olabilir. Fener’den, Galatasaray’dan, Beşiktaş’tan herkese teşekkür ediyoruz. Futbolun birleştirici gücünü gördük. Türk insanı istediği zaman tek vücut olabilir. En güçlü şekilde birbirimize sarılalım.” Bu durumdan çıkacağımıza inanıyorum. Bundan sonra elimizden ne geliyorsa vermeye hazırız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu